Збірна України виграла ЧС-2024 ІВ та здобула підвищення у класі

03 травня 2024 р.
Наступного року синьо-жовті зіграють у Дивізіоні ІА
Чемпіонат світу. Дивізіон І, група В

Литва – Україна  1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Шайби: 0:1 – Трахт (Мережко, Пересунько – більш.) – 09:19, 0:2 – Трахт (Сисак, Пересунько) – 30:56, 0:3 – Денискін (Пангелов-Юлдашев, Мережко – більш.) – 53:54, 1:3 – Норейка (Кракаускас, Алішаускас – більш.) – 57:11, 1:4 – Пересунько (п.в.) – 55:51

Литва: Армаліс; Алішаускас (К) – Проценко, Калейніковас – Чізас (А) – Ґінтаутас; Ґусєвас – Румсевічюс, Четвертак – Камеляускас – Кракаускас (А); Круковскі – Ципас, Бенджюс – Ґрінюс – Думчюс; Кудревічюс – Лаймутіс – Норейка; Сенют

Україна: Дьяченко; Мережко (К) – Сисак, Пересунько – Мазур – Трахт; Дахновський – Пангелов-Юлдашев, Лялька (А) – Захаров – Денискін; Андрейків – Ратушний, Морозов – Фадєєв – Ворона (А); Толстушко – Янішевський, Кривошапкін – Садовіков – Бородай

В останньому поєдинку світової першості Україна зустрічалась з господарем змагань — Литвою, що також набрала 12 очок у чотирьох зустрічах. У матчі Литва — Україна вирішувалась доля єдиної путівки у дивізіон ІА — переможець гри здобував підвищення у класі.

Перший період поєдинку завершився мінімальною перемогою України: у середині 20-хвилинки рахунок у більшості відкрив Данило Трахт.

Другий період Україна також виграла з мінімальною перевагою — Трахт оформив дубль.

У третьому періоді Андрій Денискін закинув третю шайбу України. Невдовзі після цього литовці відіграли один гол та зняли воротаря на останні хвилини, чим скористались синьо-жовті: Олександр Пересунько забив у порожні ворота і закріпив перевагу України — 4:1.

Трахта було визнано кращім гравцем матчу у складі збірної України.

Наша команда справді провела дуже сильний турнір і була найкращою серед усіх його учасників - в попередніх іграх українці здобули 4 перемоги в основний час: 8:0 над Естонією, 4:0 у зустрічі з Нідерландами, 9:0 у грі з Китаєм та 6:1 проти Іспанії.

Литва стала срібною призеркою домашнього турніру, а третє місце дісталося Естонії. Збірна Нідерландів вилетіла в Дивізіон IIA.

Україна втретє в історії виграла чемпіонат світу у дивізіоні ІВ, який є третім за рангом у світовому хокеї. Раніше це траплялось у 2013 та 2016 роках.

Синьо-жовті здобули підвищення у класі та у 2025 році зіграють на ЧС у дивізіоні ІА, де востаннє грали в 2017 році.