Битва дебютантів. "Донбас" сильніший за "Слован"

06 вересня 2012 р.
Підопічні Юліуса Шуплера продемонстрували характер і здобули заслужену перемогу в своєму першому матчі Континентальної хокейної ліги.

"Слован" (Братислава) - "Донбас" (Донецьк) - 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Шайби: 1:0. Кітнар - 01:06, 1:1. Белухін (Піларж) - 16:47, 2:1. Бакош (Ліпьянскій) - 23:06, 2:2. Туппурайнен (Кііскінен, Віртанен) - 39:32-біл., 2:3. Обшут (Туппурайнен) - 43:08, 2:4. Петтерссон (Кашпар) - 55:42

"Слован": Хойстікка. Сігалет-Табачек, Міклік-Бліжняк-Вондрка, Шварні-Бумедьен, Дравецкі-Бартовіч-Кітнар, Штайнох-Мігалік, Кукумберг-Ліпьянскій-Бакош, Лоужа-Мікуш, Прайзінгер-Штястни-Олвецкі.

"Донбас":
Ерсберг. Пуйстола-Вілсон, Туппурайнен-Віртанен-Кііскінен, Подхрадскі-Обшут, Петтерсон-Недорост-Кашпар, Бартуліс-Піларж, Дадонов-Белухін-Квітченко, Шалімов-Варламов-Соловйов, Сільницкий.

Міцний братиславський "Слован" свято дебюту ХК "Донбас" у Континентальній хокейній лізі не зіпсував, хоча майстровиті словаки, прізвища яких на слуху у всієї хокейної Європи, доклали для цього максимум зусиль. Вже на другій хвилині матчу прикра помилка голкіпера донеччан Еріка Ерсберга, який не зміг зафіксувати шайбу після кидка Сігалетта, призвела до того, що Кітнар відкрив рахунок у матчі. За чверть години Євгену Белухіну, який закинув дебютну шайбу "Донбасу" в КХЛ, вдалося відновити паритет після вдалих дій на п'ятаку перед воротами, але на самому початку другого періоду Бакошу знову вдалося вивести господарів майданчика вперед.

Незважаючи на завзятість суперників і тиск трибун, підопічним Юліуса Шуплера вдалося впоратися з собою, і продовжуючи нагнітати обстановку біля воріт суперника, гості досягли свого. Спочатку Яні Туппурайнен реалізував чисельну перевагу, а на початку третьої двадцятихвилинки Ярослав Обшут потужним кидком від синьої лінії вперше вивів "Донбас" вперед у цьому матчі. Втомлені гравці "Слована", які все ще намагалися врятувати матч, були остаточно зломлені після випаду Кашпара, прохід якого точним кидком завершив Петтерссон.

Записавши перші три бали в турнірний залік Конференції "Захід", донеччани вирушають до Москви, де 8 вересня проведуть другий поєдинок у рамках регулярного чемпіонату КХЛ. Суперником українського клубу стане один з найіменитіших клубів ліги - московський ЦСКА.