"Донбас" долає "Витязь" і ставить рекорд

25 грудня 2012 р.
Вперше в регулярному чемпіонаті КХЛ підопічні Юліуса Шуплера закинули у ворота суперників більше чотирьох шайб.

Одинадцятий матч поспіль донеччани пропустили шайбу першими. Факт не дуже особливий, адже в п'яти з цих випадків раніше підопічні Юліуса Шуплера здобули підсумкову перемогу, але і не особливо приємний, адже наздоганяти завжди важче, ніж "тікати". Гол Хеннессі на 4-й хвилині звітного матчу був в якійсь мірі несподіваним, адже передача від Королюка прийшла від борта, а шайба на шляху минула двох захисників «Донбасу». Не реалізувавши дві чисельні переваги, господарі майданчика досить скоро змогли відновити рівновагу зусиллями Яні Туппурайнена, Лукаша Кашпара і Яна Коларжа, який закинув дебютну шайбу у складі ХК «Донбас». Атака третьої ланки вийшла широкою і швидкою.

Вилучення Сергія Перетягіна на останніх секундах двадцятихвилинки обійшлося неприємностями вже у другому періоді. Хеннесі записав на свій рахунок дубль, а протримавшись під натиском донеччан «Витязь» забив втретє. Панарін, виїхавши з-за воріт Яна Лацо, без перешкод кинув у кут воріт. Трохи більше двох хвилин потому Подхрадскі чітко використовував зайвого, спрямувавши шайбу під поперечину, чого хвилинами раніше в аналогічній ситуації, але в рівних складах не зробив Туомас Кііскінен. Завершувати другої двадцятихвилинки гравцям «Донбасу» довелося утрьох проти чотирьох і штрафний час в цьому періоді не закінчився. Близько хвилини нерівних складів залишилися на кінцівку матчу.

Однак, на цей раз рахунок залишився незмінним, і отримавши невелику психологічну перевагу, донеччани змогли вдруге в матчі відновити рівновагу. Євген Дадонов виграв дуель з тет з Іваном Касутіним. Можливо, саме цей момент вплинув на стража воріт гостей, який через три хвилини пропустив вчетверте. Змінена перша ланка вивела на кидок капітана команди і Руслан Федотенко був точний. Касутін покинув майданчик, а його змінив Саприкін, який протримався недовго. Правда, в цьому йому допомогли партнери по команді, двоє з яких відбували двохвилинне покарання. Руслан Федотенко негайно покарав опонента за порушення правил. І це було ще не все. Кашпар і Подхрадскі надали можливість відзначитися Петтері Віртанену, який підняв планку клубного рекорду в КХЛ. Вперше в поточному чемпіонаті донеччани забили у ворота суперників більше чотирьох шайб.

"Донбас" (Донецьк) - "Витязь" (Чехов) - 6:4 (1:1, 1:2, 4:1)
Шайби: 0:1. Хеннессі (Королюк) - 3:46, 1:1 Коларж (Кашпар, Туппурайнен) - 11:32, 1:2. Хеннессі (Трощинський) - 20:54-біл., 1:3. Панарін - 32:17, 2:3. Подхрадськи (Кашпар, Дадонов) - 34:53-біл., 3:3. Дадонов (Недорост) - 45:54, 4:3. Федотенко (Петтерссон, Понікаровський) - 49:14, 5:3. Федотенко (Вілсон) - 52:37-5х3, 6:3. Віртанен (Кашпар, Подхрадськи) - 53:57-біл., 6:4. Двучеренський (Панарін, Чернов) - 59:48-біл.

"Донбас": Лацо. Перетягін-Бабчук, Понікаровський-Федотенко-Варламов. Вілсон-Подхрадскі, Дадонов-Недорост-Кііскінен. Бартуліс-Коларж, Туппурайнен-Віртанен-Кашпар. Сильницький-Терещенко, Никифоров-Доніка-Петтерссон.

"Витязь": Касутін (Саприкін, 49:14-60:00). Трощинський-Марков А., Корольов-Хеннессі-Королюк. Головков-Марков Д., Панарін-Чернов-Двуреченський. Селезньов-Хафізуллін, Белоусов-Бадюков-Тимкин. Кудінов-Фейхі, Сергєєв-Тихомиров-Леснухін.