"Донбас" здобуває вольову перемогу в Єкатеринбурзі

03 грудня 2012 р.
Підопічні Юліуса Шуплера не тільки змогли "повернутися" в гру, поступаючись по ходу зустрічі дві шайби, але й вирвали у суперника перемогу в основний час матчу
Хокейний клуб "Донбас" здобув вольову перемогу в Єкатеринбурзі, у важкому матчі здолавши місцевий "Автомобіліст". Підопічні Юліуса Шуплера змогли "повернутися" в гру, поступаючись по ходу матчу дві шайби.

Добова перерва після матчу з "Динамо" і чотири години різниці в часі дали про себе знати. Підопічні Юліуса Шуплера розпочали поєдинок у невластивій для себе манері - на невисоких швидкостях і дуже акуратно. У свою чергу господарі майданчика, ведені трибунами і бажанням поліпшити своє турнірне становище, стартували дуже активно, і сміливо діяли в зоні гостей аж до гола у ворота Яна Лацо. Гусєв відгукнувся на поперечну передачу Симакова і потужним кидком влучив у кут воріт "Донбасу". Після цього епізоду донеччани помітно активізувалися, вистоявши при цьому дві хвилини у меншості, однак, змінити рахунок на табло до першої перерви не змогли.

За 43 секунди від початку другого періоду паритет було відновлено. Денис Кочетков точним кидком завершив комбінацію у виконанні Руслана Федотенка та Антона Бабчука. У цей момент донеччани грали в більшості ... Після цього перевага українського клубу стала, практично, безперечною, тому гол Трямкіна під завісу другої двадцятихвилинки виглядав не дуже логічним з урахуванням кількості нереалізованих гравцями ХК «Донбас» гольових моментів хвилинами раніше. Все це відбувалося в момент, коли на лавку штрафників відправився Фредрік Петтерссон. Більш того, на останній секунді періоду судді матчу зафіксували у гостей порушення чисельного складу.

У меншості донеччани зіграли вдало і знову мали кілька шансів зрівняти рахунок. У свою чергу, вдало зігравши в контратаці, до середини третього періоду «Автомобіліст» закріпив перевагу в рахунку. Триходівку своїх партнерів завершив Емелеев. Ця шайба стала своєрідним допінгом для підопічних Юліуса Шуплера, які протягом 14-ти! секунд зрівняли рахунок. Спочатку Фредрік Петтерссон хитрим і сильним кидком скоротив відставання, а в наступній атаці Руслан Федотенко вразив «дев'ятку» воріт Лобанова. Не бажаючи відкладати вирішення питання про переможця на додатковий період, донеччани вийшли вперед, реалізувавши чисельну перевагу завдяки вдалим діям Клея Уїлсона. Саме найрезультативніший захисник в складі донеччан поставив у матчі ефектну переможну крапку.

Додамо, що матч у Єкатеринбурзі став дебютним у КХЛ для нападника ХК "Донбас" Віталія Доніки.

«Автомобіліст» (Єкатеринбург) - «Донбас» (Донецьк) - 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Шайби: 1:0. Гусєв (Симаков) - 06:33, 1:1. Кочетков (Бабчук, Федотенко) - 20:43-біл., 2:1. Трямкін (Крюків) - 38:20-біл., 3:2. Петтерссон (Віртанен, Туппурайнен) - 51:37, 3:3. Федотенко (Варламов) - 51:51, 3:4. Вілсон (Недорост, Дадонов) - 57:41-біл.

"Автомобіліст": Лобанов. Мезеі-Соколов, Лупул-Крюков-Лапенко. Трямкін-Гусєв, Страка-Шпирка-Симаков. Ступін-Макаров, Емелеев-Малихін-Немолодишев. Гіматій-Макєєв, Стрєльцов А.-Стрєльцов В.-Пронін.

"Донбас": Лацо. Перетягін-Бабчук, Кочетков-Федотенко-Варламов. Вілсон-Подхрадскі, Дадонов-Недорост-Кііскінен. Коларж-Бартуліс, Туппурайнен-Віртанен-Петтерссон. Сільницький-Терещенко, Матоушек-Доніка-Квітченко.