ЧС-2024 ІВ. Підсумки першого ігрового дня

27 квітня 2024 р.
Результати та огляди матчів
У литовському Вільнюсі сьогодні стартував чемпіонат світу з хокею у Дивізіоні IB.

В першому матчі на льоду Твінсбет Арени зійшлися збірні Нідерландів і Китаю. Китайці, які цього року відмовилися від практики запрошення до збірної натуралізованих північноамериканських хокеїстів, здобули перемогу.

Рахунок Китай відкрив на початку другого періоду – точно в дальній кут, до цього елегантно прибравши суперника, кинув Юянг Хоу – 1:0. Одним з асистентів Хоу став воротар китайської команди 18-річний Шіфенг Чен. Подвоїти свою перевагу підопічні канадця Спіроса Анастасіадіса зуміли у середині третьої 20-хвилинки, коли більшість реалізував Мінґью Женг – 2:0.

Останній гол китайців стався, коли голландці зняли воротаря, сподіваючись врятувати гру. Точно у порожні ворота кинув Жесен Жанг – 3:0.

Нідерланди – Китай 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Шайби: 0:1 – Юянг Хоу (Жіменг Чен, Шіфенг Чен) – 24:12, 0:2 – Мінґью Женг (Юянг Хоу, Жінг Ванг – більш.) – 49:35, 0:3 – Жесен Жанг – 55:33 (ПВ).

Воротарі: Лееувестейн – Шіфенг Чен.

У другому матчі 1-го туру чемпіонату світу IB господарі турніру зі збірної Литви, які тільки-но вилетіли з Дивізіону IA не зовсім впевнено переграли іспанців, які піднялися з Дивізіону IIA.

Обидва свої голи Литва провела у другому періоді. Відкрив рахунок Тадас Кумеляускас, а подвоїв перевагу литовців Паулюс Гінтаутас. У третьому періоді іспанці в якийсь момент взагалі перехопили ініціативу і змусили попрацювати голкіпера Литви Мантаса Армаліса. Але воротар литовців вистояв, а Лайсвідас Кудревичус збільшив перевагу своєї команди влучним кидком впритул.

Іспанія – Литва 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Шайби: 0:1 – Кумеляускас (Четвертак) – 22:07, 0:2 – Гінтаутас (Чізас) – 37:09, 0:3 – Кудревичус (Алішаускас, Норейка) – 54:23.

Воротарі: Барбо – Армаліс.

У заключному матчі першого ігрового дня ЧС збірна України з шатаутом Дьяченка обіграла Естонію.