Збірна України зі срібними медалями закінчила виступ на ЧС U18

У заключному поєдинку синьо-жовті обіграли команду Австрії
20 квітня

Чемпіонат світу. U18. Дивізіон І, група А

Україна – Австрія 3:2 (0:0,1:2, 2:0)

Шайби: 0:1 – Коларік (Хайбок) – 32:17, 1:1 – Трущенко (Шульга, Сімчук) – 34:56, 1:2 – Коглер (Вашніг, Сінтшніг) – 37:58, 2:2 – Шульга (Гапоненко, Кураєв - більш.) – 48:02, 3:2 – Шульга (Кураєв, п.в).

Україна: Левшин; Трущенко (А) – Косарєв, Шибінський – Сімчук – Виставкін; Сухицький – Бондарєв, Гапоненко – Євтєхов (К) – Шульга; Бондар (А) – Стасюк, Койда – Кураєв – Мосюк; Денисенко – Чепіль – Куликов; Щербак.

Австрія: Хайм; Бібер – Бауманн, Куларік – Нейманн – Хайбок; Грубер – Рейнер, Сінтшніг – Вашніг – Коглер; Учан – Вейселтхалер; Обергаусер – Гессон – Краінер; Хофеггер – Сінтшніг, Мандль – Дреєр – Бузек.

У Данії завершився чемпіонат світу з хокею U18 у Дивізіоні IA.

У стартовому матчі заключного ігрового дня збірна України протистояла одноліткам з Австрії. Гра пішла не за сценарієм синьо-жовтих. Австрійці відкрили рахунок на 13-й хвилині другого періоду - Леон Коларік пробив Олександра Левшина – 1:0.

Втім, українці зуміли швидко відігратися – паритет відновив Богдан Трущенко. Та за кілька секунд до сирени українці знову пропустили – відзначився Лука Хьоглер. У першій половині третього періоду Михайло Гапоненко знову зрівняв рахунок – 2:2. Розв'язка була драматичною, але щасливою для нашої команди. На останній хвилині Україна вигризла перемогу – 3:2.

Доля путівки в елітний дивізіон вирішувалася у заключному поєдинку турніру. Після перемоги над Австрією Україна вийшла на проміжне перше місце в таблиці, випередивши Німеччину на два очки. Щоб здобути підвищення у класі, команді Бобкіна потрібна була поразка німців від Данії в останньому турі.

Данія нав'язала Німеччині боротьбу та вела у рахунку після перших двох періодів (3:2) і у середині третього (4:3), однак зрештою німці здійснили камбек та вирвали перемогу — 6:4.

Таким чином, Німеччина стала переможцем дивізіону IA та у 2025 році зіграє в елітному дивізіоні юнацького ЧС з хокею.

Гравця збірної України Олександа Левшина визнано кращим воротарем турніру.

Україна зберегла місце в дивізіоні ІА та проведе у ньому наступний ЧС у 2025 році — вже втретє поспіль. Загалом для України це найкращий виступ на юнацькому чемпіонаті світу з 2002 року. Тоді наша збірна востаннє виступала в елітному дивізіоні і фінішувала 12-ю. Згідно з сучасною системою юніорського ЧС, Україна де-факто стала 12-ю командою у світі (у елітному дивізіоні виступає 10 збірних, а дивізіон IA – наступний за рівнем).