Перший раз на ковзанку


Проект «Перший раз на ковзанку» відкриває двері в прекрасний світ льоду та спорту для різних людей. Найчастіше учасниками цього проекту стають діти, учні різних шкіл, спортивних секцій, інтернатів чи дитячих будинків. Практично для кожного з них похід на ковзанку дійсно є першим у їхньому житті.

У 2013 році на безкоштовних сеансах масового катання побували учні донецької Гімназії №107, ЗОШ №128 та НВК №91, які посіли призові місця під час проведення навчального хокейного проекту ХК «Донбас» «Я знаю про хокей все!».

З сезону 2014/15 завдяки інтересу мешканців Дружківки, Костянтинівки, Краматорська, Слов'янська та інших населених пунктів Донецької області проект значно збільшив географію своїх учасників. Льодова арена «Альтаїр» щомісяця приймала у гості нових учасників цього проекту. Частими гостями ХК «Донбас» стали діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування зі святогірського дитячого оздоровчого центру «Смарагдове місто».

Свої позитивні емоції від катання на льоду отримували переможці та учасники обласних та всеукраїнських спортивних змагань, а також шкільних олімпіад. У сезоні 2015/16 хокейний клуб «Донбас» неодноразово запрошував дітей на матчі першої команди у чемпіонаті України. Так, порадіти перемогам донецької команди вдалося дітям-інвалідам із дружківського Будинку-інтернату, школярам з Вугледару, Бахмута, Костянтинівки та багатьох інших міст області.

14 грудня 2021 року Фонд Бориса Колесникова спільно з «Донбасом» дал старт масштабному регіональному проекту «Всі на лід!» В рамках ініціативи понад 80 000 школярів, учнів технікумів, вихованців дитбудинків та інтернатів Донецької області мали відвідати льодові арени Дружківки, Краматорська та Маріуполя.