Складна перемога чемпіона, неймовірні камбеки та нові правила – ХЛЧ стартувала!

02 вересня 2023 р.
У заявці однієї з команд є й українець

В суботу та неділю в Хокейної Лізі Чемпіонів зіграють матчі другого туру регулярного чемпіонату. Всі 24 учасники вже стартували в новому сезоні і, хоча поки обійшлося без гучних сенсацій, несподіванки та сюрпризи все ж траплялися.

Результати 1-го туру ХЛЧ:

31 серпня

Пеліканс (Фінляндія) – Векше (Швеція) 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Пардубіце (Чехія) – Ілвес (Фінляндія) 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Ставангер (Норвегія) – Фер'єстад (Швеція) 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Ольборг (Данія) – Таппара (Фінляндія) 1:2 ОТ (0:0, 1:1, 0:0, 0:1)

Адлер Мангейм (Німеччина) – Больцано (Італія) 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Біль (Швейцарія) – Кошице (Словаччина) 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Руан (Франція) – Інгольштадт (Німеччина) 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)

Інсбрук (Австрія) – Женева-Серветт (Швейцарія) 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

1 вересня

Оцеларжі Тршинець (Чехія) – Рапперсвіль (Швейцарія) 6:7 ОТ (1:1, 3:1, 2:4, 0:1)

Лукко (Фінляндія) – Белфаст (Велика Британія) 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Вітковіце (Чехія) – РБ Мюнхен (Німеччина) 4:3 Б (0:0, 3:1, 0:2, 0:0, 1:0)

Шелефтео (Швеція) – РБ Зальцбург (Австрія) 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Турнірне становище ХЛЧ:

Більше за інших в першому турі здивував данський Ольборг, який вдома не програв в основний час чинному переможцю ХЛЧ фінській Таппарі. У другому періоді суперники обмінялися голами, а перемогу гості з Тампере вирвали тільки на 5-й хвилині овертайму! Закінчити гру з таким суперником не з нулем очок для Ольборга вже дуже почесно.

В Німеччині Адлер Мангейм не дуже впевнено почав матч з італійським Больцано, який виступає в австрійській лізі. На початку другого періоду німці поступалися 0:2…

Це була битва шведських головних тренерів Йохана Лундскуга (Адлер Мангейм) і Нікласа Сундблада (Больцано), в якій верх завдяки камбеку все ж взяв наставник господарів!

Закамбечив в перший день сезону Хокейної Ліги Чемпіонів і австрійський Інсбрук. Вже на 3-й хвилині домашньої гри зі швейцарською Женевою господарі горіли 0:2. Дива почалися в другому періоді. В результаті австрійська команда закинула 5 шайб і перемогла.

До фінського Лукко з цього сезону в українських любителів хокею особливий інтерес – в заявці цього клуба на ХЛЧ є 20-річний форвард збірної України Даниїл Трахт. У першому матчі команди з Рауми українець, який є капітаном молодіжки Лукко, не грав, але напевно в сезоні йому ще дадуть шанс проявити себе.

Пропустивши першим від північноірландського Белфаст Джаєнтс, Лукко все ж таки виграв 3:1.

Ну і головне в хорошому сенсі безумство першого туру ХЛЧ сталося в матчі чеського Тршинця з швейцарським Рапперсвілем. Чехи вели по ходу зустрічі 3:1 і 5:2. Рахунок 5:2 світився на табло на початку третього періоду, але за якісь 16 хвилин гості закинули 4 шайби і вийшли вперед 6:5!!!

Тршинець не здався і відігрався за 2 хвилини до закінчення основного часу зустрічі – 6:6.

І все ж подвиг Рапперсвіля був винагороджений – в ОТ перемогли саме швейцарці!