Дмитро Єфимов: "Донбас" буде прийнятий в МХЛ, приблизно, на початку червня "

Дмитро Єфимов: "Донбас" буде прийнятий в МХЛ, приблизно, на початку червня "

21 квітня 2013 р.
У процесі знайомства з інфраструктурою ХК "Донбас" керуючий директор МХЛ відповів на питання клубної прес-служби
Як ми вже повідомляли, в Донецьку знаходиться комісія Молодіжної хокейної ліги. У процесі знайомства з інфраструктурою нашого клубу керуючий директор ліги Дмитро Єфімов відповів на питання клубної прес-служби.

- Дмитро Григорович, після відвідування льодових арен Донецька можете резюмувати те що побачили?
- Ми приїхали з директором з розвитку Сергієм Яковлєвим. Подивилися все те, що нам потрібно. Йдеться про три арени: "Дружба", "Алмаз" і "Лідер". Ми подивилися всю інфраструктуру. Серйозних зауважень у нас немає. По арені "Дружба" у нас, природньо, ніяких претензій немає, адже тут грає команда КХЛ. Що стосується "Алмаза", то там потрібно дещо доробити. У цілому, арена хороша і великих зауважень у нас немає. Всю документацію клуб надав і тепер питання про прийняття команди хокейного клубу "Донбас" у Молодіжну хокейну лігу буде винесено на загальні збори, які відбудуться, напевно, на самому початку червня. Я не бачу будь-яких причин, за якими клуб не буде прийнятий у лігу.

- Тобто, офіційного прийому в лігу варто почекати до червня?
- Так, тому що на цю процедуру є повноваження тільки у загальних зборів. По тому, як ми робимо інспекції і отримуємо документи, завжди можна зрозуміти: чи будуть якісь питання чи ні. Але у хокейного клубу "Донбас" немає яких-небудь проблем і я не можу собі уявити причин, які завадять прийняти команду в лігу.

- Для вас Донецьк добре знайомий. Кілька років тому хокею в місті не було, але сьогодні ситуація зовсім інша. Як ви оціните розвиток цього виду спорту столиці Донбасу?
- Знаєте, мені є з чим порівнювати. У Молодіжної хокейної лізі в цьому сезоні було вже 64 команди. Я дуже добре знайомий з багатьма клубами КХЛ і ВХЛ, тому я можу сказати, що Донецьк в плані розвитку хокею йде великими кроками. Палац, який був тут два-три роки тому і та "Дружба", яку ми бачимо зараз, - це земля і небо. Палац, якому можуть позаздрити навіть деякі команди КХЛ. Може бути, не за місткістю, а по комфортабельності і за своїм затишку як для вболівальників, так і для хокеїстів. Та й взагалі вся інфраструктура, ті ж тренувальні катки "Алмаз" і "Лідер", все це виглядає в арсеналі "Донбасу" дуже цінно. Знову ж, створення команди для МХЛ ... В Україні це не так просто і я це прекрасно розумію. А в Росії у нас безліч клубів, шкіл. І якщо сьогодні клубу немає, то знайти хокеїстів і запросити їх, - вже не так складно. У країні, де хокейні традиції впродовж багатьох років були не затребувані і майже загублені, зібрати сильну молодіжну команду - завдання амбіційне, але судячи з того, що я бачу, от сьогодні, до речі, познайомилися з тренером "Молодої гвардії", впевнений, що все буде в порядку.

- Ви говорили, що є ще незначні вимоги до клубу з інфраструктури. Які саме?
- Це стосується благоустрою роздягалень в льодовій арені "Алмаз". Вони там ще маленькі, потрібно їх трохи облаштувати, щоб командам було комфортно і все було на тому рівні, на якому це прийнято в лізі, але це моменти косметичні.

- Чи буде при затвердженні календаря МХЛ враховуватися календар Континентальної хокейної ліги?
- Обов'язково. У нас цей процес відбувається таким чином. Ми беремо вже готовий календар КХЛ, на базі якого ми будемо формувати календар Молодіжної хокейної ліги. Звичайно, ми хочемо, щоб "Молода гвардія" проводила максимально можливу кількість ігор на арені "Дружба". Клуб йде нам на зустріч. Зрозуміло, що іноді перетини в календарях можуть бути, і ось вже тоді, щоб не створювати проблеми клубу і вболівальникам, якісь ігри проводитимуться на арені "Алмаз".

- Ваша інспекція остання перед прийомом команди в лігу?
- Так, звичайно. Ми вже тут не вперше і мали уявлення про інфраструктурі клубу. Ми тільки вперше відвідали арену "Алмаз".

- Зазнає якісь зміни регламент і склад Молодіжної хокейної ліги?
- Так. Ми очікуємо приблизно вісім нових команд в лізі. Тобто, число команд перевалить вже за сімдесят. У чемпіонаті МХЛ, де гратиме "Молода гвардія", буде близько сорока команд. Ця ліга буде розділена на дві конференції, які будуть грати регулярну і більшу частину плей-офф тільки всередині себе. Звичайно ж, "Молода гвардія" буде в Західній конференції. Деякі зміни очікуються, але вони не будуть мати революційний характер.

Прес-служба ХК "Донбас"