Футбольний клуб «Шахтар» відзначає 86-річчя

Футбольний клуб «Шахтар» відзначає 86-річчя

24 мая 2022 г.
Хокейний клуб «Донбас» вітає
86 років тому відбувся перший офіційний матч, який став точкою відліку історії та майбутніх тріумфальних звершень «Шахтаря».

24 травня 1936 року «Стаханівець» дебютував у першості СРСР, провівши матч у Казані з місцевим «Динамо». Перший та історичний гол за команду Донбасу того дня забив Федір Манов. А вже 1938 року «гірники» отримали право виступати у групі найсильніших.

1961 року «Шахтар» завоював перший у своїй історії трофей – Кубок СРСР, а потім повторив це досягнення в сезоні-1962. Наступні великі перемоги були пов’язані з новим поколінням гравців – донеччани ще двічі вигравали Кубок СРСР у 1980 та 1983 роках, брали Кубок сезону – 1984 (аналог нинішнього Суперкубку). Крім того, команда 4 рази ставала призером чемпіонату Союзу (1951, 1975, 1978, 1979).

Здобути золоті медалі «Шахтарю» вдалося вже за часів незалежної України. Дебютне чемпіонство відбулося в сезоні-2001/02, а всього клуб 13 разів перемагав у національній першості. Також «гірники» здобули 13 Кубків України та 9 Суперкубків країни. Головним трофеєм в історії «Шахтаря» вважається Кубок УЄФА, володарем якого він став 2009 року.

Протягом 86 років клуб писав та продовжує писати велику історію. Кожного дня  гравці і тренери, співробітники, партнери клубу роблять все можливе, щоб клуб продовжував рухатися вперед, здобувати нових успіхів і перемог.

В наші дні, в ці найстрашніші моменти історії сучасної Україні, «Шахтар» робить все можливе, щоб рятувати життя, допомагати тим, хто цього потребує, і наближати перемогу нашої країни.

Хокейний клуб «Донбас» вітає менеджмент гірників, гравців та тренерів, усіх працівників клубу, які протягом багатьох років створювали історію «Шахтаря». Також вітаємо вболівальників донецького клубу, без яких були б неможливі перемоги та досягнення команди.

Зі святом, донецький «Шахтар»!

Теги: Донбасс