Він відкривав Donbass Open Cup і був найкращим бомбардиром Суперсеріі-1972. Філу Еспозіто – 81!

Він відкривав Donbass Open Cup і був найкращим бомбардиром Суперсеріі-1972. Філу Еспозіто – 81!

20 лютого 2023 р.
Відомий канадець – дворазовий володар Кубка Стенлі – святкує день народження
27-го серпня 2012 року на льоду донецької арени «Дружба» Філ Еспозіто був одним з тих, хто відкрив міжнародний турнір Donbass Open Cup. Відомий канадський хокеїст був в центрі загальної уваги, втім – як і завжди. Веселий і товариський – як ніби ви знайомі з ним півжиття – він вразив своєю чарівністю усіх, кому вдалося побувати на спеціальній прес-конференції.А після спілкування з журналістами Філ провів символічне вкидання і побажав удачі учасникам турніру. Звичайно ж, всі вони знали, хто ця людина.За 40 років до цього Еспозіто разом зі збірною Канади рубався в першій з Суперсерій зі збірною СРСР.

Суперсерія-1972 складалася з 8 матчів – 4 в Канаді і 4 в СРСР – і принесла перемогу канадцям з рахунком 4:3 (1 матч завершився нічиєю).

Філ Еспозіто став найкращим бомбардиром того протистояння, набравши 13 (7+6) очок.


Ось, що говорив сьогоднішній іменинник напередодні Суперсеріі-72:

«Це справжній бій – капіталізму проти комунізму! Знаєте, як ми ненавиділи проклятих комуністів? Ми не мали права програвати. Я росіян знати не хотів. Вони виступали проти нашого способу життя, проти приватної власності».

Першу гру в Канаді господарі програли 3:7, у другому матчі вони перемогли 4:1, а третя зустріч завершилася нічиєю – 4:4. Четвертий матч Канада знову програла – 3:5. Публіка освистала своїх гравців…

Після тієї гри Філ Еспозіто в інтерв'ю виголосив промову, яка, як стверджують, надихнула Канаду на наступні перемоги:

«Хочу сказати всім жителям Канади: ми намагалися, ми виклалися на сто відсотків, а люди, які нас освистали... Боже... Всі ми роздратовані, розчаровані і засмучені деякими людьми. Ми не можемо повірити, що в пресі про нас пишуть погано, що нас освистують на наших власних аренах... Якщо росіяни так вчинять, я приїду і вибачусь перед усіма канадцями. Але я не думаю, що росіяни будуть освистувати свою збірну.

Я вкрай розчарований і не можу в це повірити. Деякі хлопці в команді абсолютно впали духом. Ми всі розуміємо, ми стараємося щосили. Робимо все, що в наших силах, але давайте не будемо заперечувати, що у суперника хороша команда. Але це не означає, що ми не викладаємося на 150%, тому що ми викладаємося.

Всі ми, всі 35 гравців збірної Канади, ми граємо, тому що любимо свою країну, а не з якоїсь іншої причини. Можете викинути на вітер наші гроші з пенсійного фонду, що завгодно можете викинути! Ми приїхали в збірну, тому що любимо Канаду. І хоча ми граємо і заробляємо гроші в США, Канада все одно залишається нашим домом. Це несправедливо, що нас освистують», – сказав Еспозіто в ефірі національного телебачення. Було видно, що він щиро хвилюється.

В СРСР канадці стартували з поразки 4:5, а потім послідовно добули три перемоги – 3:2, 4:3 і 6:5.У НХЛ Філ Еспозіто грав за «Бостон», «Чикаго» і «Нью-Йорк Рейнджерс». Обидва своїх Кубки Стенлі канадець виграв з «Брюїнз».Після завершення кар'єри Філ два сезони керував «Рейнджерами» – він був генеральним менеджером і головним тренером команди.

Еспозіто є членом Залу хокейної слави в Торонто, а в 2017-му році його включили в 100 кращих гравців НХЛ за всю історію ліги.Для України фігура Філа Еспозіто також важлива. Він з братом Тоні стали співзасновниками клубу «Тампа-Бей Лайтнінг», з яким згодом свій перший Кубок Стенлі виграв наш Руслан Федотенко.

На честь Філа поруч зі стадіоном «Тампи» встановили статую – він точно заслужив такий подарунок і таку вдячність!


Олександр Сукманський
xsport.ua