В МОК обговорили подальші санкції проти РФ та Білорусі у спортивному секторі

В МОК обговорили подальші санкції проти РФ та Білорусі у спортивному секторі

23 квітня 2022 р.
МОК підтримує санкції проти будь-якого представника Олімпійського співтовариства, який підтримує війну
Президент МОК Томас Бах, Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт та президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка на зустрічі у штаб-квартирі МОК в Лозані обговорили заклики до подальших санкцій проти РФ та Білорусі у спортивному секторі.

Президент Міжнародного олімпійського комітету ясно дав зрозуміти, що МОК підтримує санкції проти будь-якого представника Олімпійського співтовариства, який підтримує війну. Томас Бах продовжує стежити за ситуацією, як зазначено у посланні «Дайте миру шанс» від 11 березня 2022 року. Він також підтвердив, що, природньо, Олімпійський рух поважає заходи, які вживають відповідні уряди.

Нагадаємо, ще 24 лютого МОК негайно засудив війну та порушення Олімпійського перемир'я. Вже на той час МОК закликав усі Міжнародні Спортивні Федерації (МСФ) не допускати російських та білоруських спортсменів та офіційних осіб до участі у міжнародних змаганнях, щоб забезпечити чесність та справедливість глобальної конкуренції. Він також рекомендував МСФ перенести усі заплановані змагання з Росії та Білорусі. Крім того, ряд членів російського уряду, включаючи президента Російської Федерації, були піддані санкціям за порушення олімпійського перемир'я. МОК також призупинив тендерний процес з продажу медіаправ на території Білорусі та Російської Федерації для Ігор в Мілан/Кортина-2026 та Лос-Анджелесі-2028.

У свою чергу, президент НОК України Сергій Бубка зазначив:

 «Дякую за всі ваші повідомлення та дзвінки підтримки з усього світу. Україна вдячна за те, що МОК виявляє повну солідарність, а його оперативна група підтримує контакти з НОК України для координації допомоги. Війна повинна припинитися, мир і людство повинні перемогти». 
Джерело xsport.ua