Зірки хокею у фокусі преси

Зірки хокею у фокусі преси

27 серпня 2012 р.
Сьогодні в Донецьку гостюють хокейні зірки світового хоккею - Філ Еспозіто, Олександр Якушев, Віктор Шалімов, Борис Майоров і Сергій Гімаєв.
Відкривати «Donbass Open Cup» в цьому році приїхали хокейні зірки світової величини, учасники легендарної суперсерії СРСР - Канада 1972 р. - радянські хокеїсти Олександр Якушев, Віктор Шалімов, Борис Майоров і Сергій Гімаєв, а також легенда світового хокею канадський хокеїст Філ Еспозіто. Перед урочистою церемонією відкриття хокеїсти, а також член Міжнародної федерації хокею Ернест Альянчич відповіли на запитання журналістів.

Найбільш довгоочікуваним для ЗМІ гостем по праву можна назвати канадця Еспозіто. Йому першому довелося тримати "удар" і відповідати на безліч запитань серйозних і не дуже.

- Зараз у світі існує дві найсильніші хокейні ліги - КХЛ в Європі і НХЛ в Америці. На Вашу думку, чи є між ними різниця?
- По-моєму, на сьогоднішній день різниця між двома цими лігами не суттєва, а рівень основних гравців не особливо відрізняється. Простий приклад - на даний момент найкращим хокеїстом НХЛ називають Євгена Малкіна. Повинен зізнатися, що я стежу за тим, що відбувається в НХЛ і КХЛ. Мені здається, що ці ліги об'єднаються.

- Філ, Ви практично всю кар'єру грали без шолома. Невже у Вас ніколи не було травм голови?

- Мушу зізнатися, що у мене дуже міцна голова. А якщо серйозно, тоді у хокеїстів набагато сильніше, ніж зараз було розвинене почуття чесної гри. Ми ніколи не били суперника вище плечей, а якщо таке і траплялося, то доводилося відповідати ... До того ж, екіпірування в ті часи було абсолютно іншим.

- Чи правда, що в 72-му, під час суперсерії СРСР і Канади, в готелі «Інтурист», де жила ваша збірна, в пошуках жучків, Ви відкрутили люстру?

- Ця історія давно обросла величезною кількістю чуток. І зараз, через майже 40 років всі говорять, що це зробив саме я (сміється). Що ж, доводиться тільки підтверджувати. Хоча жучки тоді дійсно були. Ми знайшли кілька за дзеркалом, у ванній і навіть під ліжком.

- Ви довго відмовлялися від поїздок в пострадянські країни. Чому?

- Думка про те, що я повинен відвідати Росію прийшла до мене вперше в січні минулого року. Тоді мені подзвонила журналістка і поставила перед фактом, що я повинен їхати в Росію. Але я нікуди не збирався, оскільки мені ніхто нічого не пропонував. Потім мені почали надходити різні пропозиції. Наприклад, тренувати команду зірок, яка грала в знаменитій суперсерії СРСР і Канади.

- До речі, про суперсерії. У цьому році виповнюється 40 років з тих пір.

- Навколо таких подій преса завжди піднімає галас. І я з нетерпінням чекаю, що буде на цей раз. Та велика суперсерія дійсно змінила історію хокею. І, треба визнати, гравці Радянського Союзу були на порядок сильніше нас. Якщо порівнювати з НХЛ, то десь чоловік 100 радянських могли б там грати, з канадської сторони таких було тільки 25.

"Естафету" прийняв Олександр Якушев, який розповів про те, як в Росії і Канаді планують відзначити два хокейних ювілею.

"Я дивуюся, що в пресі ні слова про цю подію. Правда, в Пітері 5 і 7 вересня пройдуть матчі ветеранів радянського і канадського хокею. Обіцяємо: буде дуже зоряний склад. Ми сподіваємося, що ці суперники зустрінуться потім в Канаді. Чекаємо в гості Гретцкі і Месьє. Хотілося б, звичайно, щоб ці ігри показало телебачення Росії і України. На честь річниці Суперсерії-1972 і 25-річного ювілею Кубка Канади 1987 5 вересня в Пітері і 7 вересня в Ярославлі відбудуться матчі між ветеранами Росії та Канади. І з їх, і з нашого боку будуть дуже сильні склади. Наприклад, у нас першу п'ятірку складуть Фетисов - Касатонов, Макаров - Ларіонов - Буре. У другій п'ятірці зіграють Гусаров - Малахов, Коваленко - Каменський - Могильний. Ми сподіваємося, що в кінці вересня дві гри між цими командами відбудуться в Канаді. Додам, що на проведення цих матчів ми отримали добро на найвищому рівні. Природно, що учасники Суперсерії 1972 року в силу віку вже зіграти не зможуть. Але ми запросили практично всю команду Канади до нам Росію, як почесних гостей. Так само, як і канадська сторона запрошує нашу команду до себе. Так що, я думаю, два ювілеї будуть широко відзначатися, а ігри будуть дуже цікавими: до нас приїжджають Гретцкі, Мессьє та інші видатні гравці того покоління ".

Легендарний капітан хокейної збірної СРСР 60-х Борис Майоров в бесіді з журналістами розповів, чому ж Суперсерія проти канадський професіоналів не відбулася кількома роками раніше.

"Ми регулярно їздили в Північну Америку в середині і в кінці 60-х, проводячи там до десятка зустрічей. І в один з таких виїздів - по-моєму в 1967-му році - надійшла пропозиція від НХЛ зіграти пару товариських матчів. Але в той час ні тренери, ні керівники делегації не могли приймати такі рішення самостійно. Був дзвінок до Москви, були детально описані події, які мали місце бути, а в ЦК КПРС сказали: "Ні, ніяких матчів, повертайтеся додому. Чому така пропозиція з'явилася взагалі? Все це було на тлі перемог радянського хокею, починаючи з 1963-го року. Причому, не тільки на чемпіонатах світу, але і на північноамериканському континенті. Повернулися до питання вже за 4-5 років. І тоді керівництво країни подивилося на все це вже по-іншому. Це було не тільки спортивне змагання, але й політичне протистояння. Суперсерія-1972 - подія, яка увійшла в 20-ку кращих подій ХХ століття. На жаль, моєму поколінню, за винятком кількох гравців, не довелось отримати таке задоволення - зіграти проти команд Національної хокейної ліги. Хоча деякі хокеїсти з НХЛ на чемпіонатах світу все ж зіграли ".

Член Міжнародної федерації хокею Ернест Альянчич впевнений, що в України буде шанс прийняти у себе чемпіонат світу з хокею.

"Ви знаєте, що Україна вже кілька разів подавала заявки на проведення чемпіонату світу. Поки що вони відкидалися. Але, побачивши перебудовану Арену "Дружба", і почувши, що в Донецьку буде побудована ще одна Арена - набагато більша - я думаю, що плани України з розвитку хокею в недалекому майбутньому призведуть до того, що у вашій країні чемпіонат світу все ж відбудеться".

Прес-служба ХК "Донбас"