"Донбас-2" в груповому турнірі. Цифри і факти

"Донбас-2" в груповому турнірі. Цифри і факти

07 березня 2013 р.
Прес-служба ХК "Донбас" підводить статистичні підсумки виступів підопічних Олега Мікульчика на попередньому етапі плей-офф Професіональної хокейної ліги
Прес-служба ХК "Донбас" підводить статистичні підсумки виступів підопічних Олега Мікульчика на попередньому етапі плей-офф Професіональної хокейної ліги.

Гонка бомбардирів і снайперські успіхи
Кращим за кількістю набраних балів у залік бомбардирів ліги став Олександр Матерухін. Три закинуті шайби і така ж кількість результативних передач дозволили форварду стати не тільки найрезультативнішим у команді, але й у всій лізі. До слова, результат у три точні кидки дає Матерухіну і статус топ-снайпера донецького клубу в груповому турнірі. Серед захисників варто відзначити автора двох ассистів Валерія Дидикіна. Більше двох очок в залік бомбардирів ліги серед гравців цього амплуа ніхто не набрав.

Корисні хокеїсти
Безумовно, один з найважливіших показників після бомбардирських досягнень є коефіцієнт корисності гравця. Так серед захисників рівних не знайшлося Андрію Єсипову (+6), а серед нападників - Віталію Анікєєву (+4). Відзначимо, що партнер першого по ланці Олексій Шагов не далеко пішов від російського хокеїста. У 86-го номера донеччан показник корисності становить +5. Всі троє увійшли до п'ятірки кращих гравців ліги за цим критерієм. Власне, очолює список найбільш корисних в ПХЛ саме Єсіпов.

Гра на "точці"
Центрфорварди "Донбасу-2" продуктивніше своїх суперників грали і на точці вкидання. Микита Буценко має 50 відсотків виграних вкидань, Роман Малиновський - 51,28, Віталій Анікєєв - 56,97, а Дмитро Тарасов - 59,38.

Самі кидаючи
Більше всіх воротам опонентів погрожував все той же Анікєєв. У чотирьох поєдинках капітан команди "Донбас-2" завдав 14 кидків по воротах. Рівно в два рази менше кидали по воротах "Білого Барсу" і "Динамо" найактивніші захисники - Віталій Люткевич та Андрій Єсіпов. Однак найвища ефективність кидка у Романа Малиновського. Один з його трьох "пострілів" у чотирьох іграх досяг мети (33,3%).

Воротарська позиція
У всіх чотирьох матчах групового етапу ворота донеччан захищав Степан Горячевських. Страж воріт другої команди клубу відбив 93,9% кидків по своїх воротах при коефіцієнті надійності 1,25. Якщо по першому показнику Степан у всій лізі поступається лише воротареві "Компаньйон-Нафтогазу", то по другому білоруський голкіпер є кращим в груповому турнірі ПХЛ. Та й осібно стоїть гольова передача воротаря у матчі з харківськими "динамівцями", чого не вдавалося зробити жодному колезі Горячевських.

Важливий аспект гри
Підопічні Олега Мікульчика краще інших учасників групового етапу "вбивали" штрафний час своїх візаві. 18 з 19 спроб суперників реалізувати "зайвого" були марними. Відзначимо, що відсоток успіху при грі в більшості - 14,29. Це третій показник серед усіх команд ліги.

Прес-служба ХК "Донбас"