03 січня 2024 р.
Всі результати матчів 1/4 турніру
Чемпіонат світу U20. 1/4 фіналу:

Словаччина – Фінляндія 3:4 ОТ (1:0, 0:1, 2:2, 0:1)

1:0 – Сікора (Мезар) – 19:59, 1:1 – Манністо – 22:36, 1:2 – Хамеенахо (Лассіла, Науккарінен) – 40:36, 2:2 – Дворськи (Пекарчик) – 47:09, 2:3 – Каскімякі (Хеленіус) – 58:26, 3:3 – Мезар (Штрбак, Дворськи) – 59:16, 3:4 – Лассіла (Салін, Нюман) – 60:24.

Воротарі: Гаян – Кокко.

Словаки завдяки кидку Сікори відкрили рахунок в унісон з сиреною про закінчення першого періоду. Після перегляду відеоповтору суддя підтвердив взяття воріт за 0,2 секунди до кінця ігрового відрізку. Фіни оговталися вже після перерви і відігралися – рахунок зрівняв Маністо. А на початку третього періоду – на 36-й секунді – Хамеенахо вивів збірну Фінляндії вперед. Втім, Словаччина також знайшла сили повернутися в гру завдяки голу Дворськи з п'ятака ближче до середини ігрового відрізка – 2:2.

Розв'язка матчу, начебто, настала незадовго до фінальної сирени. За 1 хвилину та 34 секунди до закінчення третього періоду Каскімякі забив за Фінляндію.  Але виграти в основний час словаки супернику не дозволили. Знявши воротаря, вони відігралися з шостим польовим на льоду – за 44 секунди до кінця періоду забив Мезар. Фіни взяли своє вже на 24 секунді овертайму. Капітан «суомі» Лассіла приніс команді перемогу та путівку до півфіналу МЧС-2024.

Канада – Чехія 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

0:1 – Штанцль (Римон) – 07:51, 0:2 – Цибулка (Куліх) – 18:01, 1:2 – Вуд (Коуен, Єгер) – 33:43, 2:2 – Ферлонг (Пойтра) – 36:40, 2:3 – Штанцль (Бехер, Римон) – 59:49.

Воротарі: Руссо – Грабал.

На 11:04 Римон (Чехія) не реалізував штрафний кидок – воротар

Чехія приголомшила канадців у першому періоді, забивши двічі. Чинні чемпіони світу пропустили від Штанцля і Цибулки – 0:2. Канада могла програвати і з більшим рахунком, але її воротар Руссо не дав чеху Римону реалізувати штрафний кидок. У другому періоді північноамериканці закамбечили завдяки шайбам Вуда і Ферлонга – 2:2. А вже у третьому періоді трапилося те, чого не очікував ніхто! Канада мала перевагу, але пропустила після рикошету за 11 секунд до сирени! Штанцль оформив дубль та став героєм Чехії, яка вийшла до півфіналу.

США – Латвія 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)

1:0 – Фортеск'ю (Мур, Готт'є) – 01:31, 2:0 – Перро (Кейсі) – 11:42, 2:1 – Д. Лочмеліс – 13:50, 3:1 – Нельсон (Кейсі, Снуггеруд) – 14:03, 4:1 – МакГроарті (Ховард, Хатсон – більш.) – 25:22, 5:1 – Сміт (Перро, Леонард) – 36:00, 6:1 – Перро (Сміт, Кейсі) – 39:39, 7:1 – Мур (Готт'є) – 46:34, 7:2 – Д. Лочмеліс (Фененко, Вілманіс – бол.) – 52:48.

Воротарі: Фаулер – Роловс.

Один з головних фаворитів молодіжного чемпіонату світу з хокею збірна США легко розібралася у чвертьфіналі турніру з командою Латвії.

Європейців вистачило лише на один гол у стартовому періоді – його автора Данс Лочмеліс. А ось у свої ворота вони пропустили тричі. Стільки ж голів американці відвантажили Латвії у другій 20-хвилинці – дубль оформив Перро.

У третьому періоді Лочмеліс також відзначив свій дубль, реалізувавши більшість, але до цього латвійці пропустили ще раз. Підсумок зустрічі – 7:2 на користь американців, які пройшли до півфіналу.

Швеція – Швейцарія 3:2 ОТ (2:0, 0:1, 0:1, 1:0)

1:0 – Стенберг (М. Хавелід, Е. Петтерссон) – 01:34, 2:0 – Леккерімяккі (Огрен, Вальберг – більш.) – 18:00, 2:1 – Хорнекер (Ребер) – 37:26, 2:2 – Майлі (Вебер, Крісте) – 49:10, 3:2 – Сандін Пеллікка (Леккерімяккі, Остлунд – більш.) – 65:22.

Воротарі: Х. Хавелід – Бельєрі.

Швеція пробилася до півфіналу домашнього МЧС непростою перемогою над Швейцарією. Хоча після першого періоду нічого не віщувало проблем для Тре Крунур – вони виграли його з рахунком 2:0 завдяки голам Стенберга і Леккерімяккі.

Швейцарії було важко, але вона зуміла відігратися. Спочатку швейцарці забили у другому періоді зусиллями Хорнекера, а потім в середині третьої 20-хвилинки Майлі, як виявилося, перевів гру в овертайм – 2:2. В ОТ все вирішилося після вилучення у Швейцарії. Більшість Швеції реалізували Сандін Пеллікка – 3:2.