Чемпіонат світу-2024: Організатори презентували медалі

Чемпіонат світу-2024: Організатори презентували медалі

19 березня 2024 р.
Гравці боротимуться за оригінальні нагороди з кришталю
Більше ніяких таємниць! За 53 дні до початку чемпіонату світу з хокею з шайбою 2024 року організатори показали офіційні медалі. Вони виготовлені з кришталю, що є знаковим для Чеської Республіки. Медалі вказують на історію хокею та давні місцеві традиції.Як і в 2015 році, оргкомітет зробив вибір на користь оригінальних медалей з посиланням на чеську майстерність, історію хокею, емоції та приймаючу країну - Чеську Республіку. «Дизайн медалей частково визначається регламентом IIHF, якого ми повинні дотримуватися. Однак кожен організатор шукає свій індивідуальний шлях до унікальних цінних металів. Для нас було пріоритетом обрати скло як матеріал», - розповідає Петр Бржіза, президент Організаційного комітету Чемпіонату світу з хокею з шайбою 2024 року в Празі. Він додає: «У процесі створення ми зосередилися на тому, щоб медалі також добре виглядали на джерсі. Ми задоволені кінцевим результатом».

Кругла форма нагадує шайбу, основа - лід
 
Дизайн медалей вагою 250 грамів розробила Катерина Гандлова, а власне виробництво здійснив склодув з північної Чехії, регіон якої відомий виробництвом скла. «Характер матеріалу нагадує лід, а надрізи на ньому - сліди від ковзанів як символ динамічності та руху», - описує основну авторську ідею Катерина Гандлова.


Першим етапом виробництва є ф'юзинг - коли харчова сода засипається між двома скляними листами і вони запікаються разом. Після цього відбувається різання струменем води. На наступному етапі скло шліфується по периметру до точної форми, полірується верхня поверхня, на якій заздалегідь наносяться і шліфуються гострі зрізи. Нарешті, за допомогою техніки розпису на скло наносять дорогоцінні метали, які потім обпалюють у печі.
 
Друга частина медалі представлена металевою рамкою, яка виточена з нержавіючої сталі і відсилає до бортів льодової площадки. На заготовці гравірується офіційна назва Чемпіонату світу з хокею з шайбою 2024 року, а рамка остаточно покривається гальванічним покриттям. Після завершення роботи залишається прикріпити стрічку.


Турнір відбудеться у Празі та Остраві з 10 по 26 травня 2024 року.

За матеріалами iihf.com