Збірна СРСР-1954 введена в Зал Слави IIHF

21 травня 2013 р.
Урочиста церемонія пройшла в столиці Швеції, а нагороду радянської команди отримав дворазовий олімпійський чемпіон Борис Михайлов
У Стокгольмі збірна СРСР зразка чемпіонату світу 1954 року під керівництвом Аркадія Чернишова, яка принесла країні перше золото чемпіонатів світу, була введена в Зал Слави Міжнародної Федерації Хокею. Урочиста церемонія пройшла в столиці Швеції. Нагороду радянської команди отримав дворазовий олімпійський чемпіон Борис Михайлов.

У 1954 році в світовому хокеї розпочалася нова епоха. Стартувала вона з матчу, який шокував весь хокейний світ. У фіналі чемпіонату світу радянські спортсмени розгромили практично незмінного чемпіона світу - збірну Канади - з рахунком 7:2. Вперше стало ясно, що у канадців з'явився справжній суперник, який може протистояти їм на рівних. Збірна «Кленового листа» виграла чемпіонат світу в 1958, 1959 і 1961. Однак далі почалася гегемонія наших хокеїстів, які виграли аж до 1990 року двадцять титулів.

Хоча чемпіонат Радянського Союзу з хокею з шайбою почали проводити з 1947 року, вперше радянські спортсмени взяли участь у турнірі під егідою IIHF лише за 7 років у Швеції. До першого матчу ніхто з фахівців не знав рівня підготовки гравців, але розгром фінів з рахунком 7:1 швидко приніс їм знаменитість. У підсумку Всеволод Бобров був удостоєний звання кращого нападника турніру, одним з кращих воротарів на чемпіонаті показав себе Микола Пучков.

Наступні дві гри підопічних Чернишова завершилися легкими перемогами над норвежцями - 7:0 і командою НДР 6:2. Успіх над чехословаками (5:2) став несподіванкою, оскільки лише вони могли скласти гідну конкуренцію канадцям. Під прапором з кленовим листом на цьому чемпіонаті виступала команда East York Lyndhurts.

Після чергової перемоги над швейцарцями радянським хокеїстам належало більш серйозне випробування в особі господарів майданчика. Історія могла скластися по-іншому, не зрівняй рахунок Віктор Шувалов за 5 хвилин до завершення зустрічі. У результаті в останньому матчі турніру нашим співвітчизникам протистояла непереможна на цьому турнірі канадська команда.

Однак рівною гри не вийшло. Радянські хокеїсти приголомшили суперника чотирма шайбами ​​ще в першому періоді. Незважаючи на те, що канадцям вдалося відіграти одну шайбу, до перерви підопічні Чернишова відповіли ще трьома. Перемога 7 березня 1954 в Стокгольмі не тільки принесла нашій збірній перше золото світових чемпіонатів, а й змінила розстановку сил у світовому хокеї.

За легендарну команду на чемпіонаті світу 1954 року виступали: Григорій Мкртичан, Микола Пучков, Євген Бабич, Всеволод Бобров, Михайло Бичков, Олексій Гуришев, Микола Хлистов, Олександр Комаров, Юрій Крилов, Альфред Кучевскій, Валентин Кузін, Віктор Шувалов, Генріх Сидоренков, Дмитро Уколов, Олександр Уваров, Олександр Виноградов, Павло Жибуртовіч. Тренер - Аркадій Чернишов.

джерело: Федерація хокею Росії