Стефан Бергквіст: "Якщо перед нами стоїть мета бути кращими, то ми повинні змагатися з кращими"

Стефан Бергквіст: "Якщо перед нами стоїть мета бути кращими, то ми повинні змагатися з кращими"

30 листопада 2012 р.
Тренер команди "Донбас-98" в інтерв'ю клубній прес-службі поділився своїми першими враженнями від роботи в Академії хокейного клубу "Донбас"
Тренер команди "Донбас-98" Стефан Бергквіст в інтерв'ю клубній прес-службі поділився своїми першими враженнями від роботи в Академії хокейного клубу "Донбас", розповів про філософію своєї роботи та про користь виступів у Відкритій першості Москви.

- Стефан, відносно недавно ви прийняли "Донбас-98". Що можете сказати про нову для себе команду?
- У першу чергу хочу відзначити, що хлопці молодці, тренуються з повною самовіддачею і дійсно хочуть стати професійними хокеїстами. Звичайно, часом їм дуже непросто грати в чемпіонаті Москви. Нам протистоять команди більш зіграні і, чого вже гріха таїти, деякі суперники вище класом, ніж ми. Зараз у нас частина роботи йде на відновлення психологічних навичок, на мотивацію. Тому, що ці моменти в таких іграх є чи не ключовими. За фізичним кондиціям претензій до команди у мене немає, вони дуже добре розвинені. Тим більше, "Донбас-98" тільки перший рік грає на такому рівні, в хорошому чемпіонаті. Як би не хотів я це казати, але поки український чемпіонат нічого, на жаль, нам не давав. Хлопці не звикли грати проти суперника, який постійно грає в атаці, створює тиск на ворота. Ці фактори дають про себе знати, тому в якихось матчах наші хлопці не витримують і просто програють.

- Важко було прийняти рішення про переїзд в країну, де довгий час хокею приділялося набагато менше уваги, ніж зараз?
- Я сюди приїхав, щоб розвивати український хокей в цілому. Хокейний клуб "Донбас" надає шикарну базу для розвитку хлопців. Я не міг не скористатися цією можливістю, для мене це дуже цікаво. Я більше, ніж упевнений, що ті зусилля, які докладаються тут для розвитку хокею, в майбутньому окупляться і принесуть свої плоди.

- Хлопцям, з якими ви працюєте, вже майже 15 років. Ще не пізно "виліпити" з наших юнаків "великих" хокеїстів?
- Ніколи не пізно! Звичайно, деякі моменти в їхній грі дійсно були запущені. Тому доводиться їм більше приділяти уваги, домагатися від хлопців потрібного результату на тренуваннях. Це і переміщення шайби на майданчику, гра в обороні і багато іншого. У "Донбасу" не було проблем з грою в обороні в українському чемпіонаті, тому що вони постійно атакували. А зараз ми вже працюємо над цими навичками. Моя філософія полягає в тому, що ми повинні вирощувати хороших нападників, які будуть себе проявляти в атаці, але в той же час, вони повинні пам'ятати і знати те, що потрібно працювати в захисті.

- Невдачі у Відкритій першості Москви не б'ють по психології хлопців?
- Звісно ж, ми програємо деякі ігри і ще не раз програємо. Але те, що ми граємо в цьому чемпіонаті - дуже добре для хлопців. Зараз важкувато грати з російськими топ-школами, командами. У майбутньому хлопці з цих команд будуть грати за юнацьку збірну, потім молодіжну і так далі. Коли я тренував збірну Швеції до 16 років, мої хлопці зустрічалися з однолітками з Росії. Ці гравці виступають на хорошому рівні, з ними важко змагатися. Не слід перейматись через те, що ми програємо. Якщо у нас поставлена ​​мета бути кращими, то ми повинні і змагатися з кращими. А по-іншому ніяк. В іншому випадку хлопці просто не будуть бачити перед собою приклад більш кращих гравців. Гра у Відкритій першості Москви для команди Академії нашого клубу дає тільки позитивні чинники.

- Який результат у цьому чемпіонаті буде вважатися позитивним?
- Поки ми відчуваємо, що толк від ігор у першості Москви є - це добре. Команди, з якими ми суперничаємо, намагаються підібрати більш високих і міцних гравців. Але ми беремо хлопців для розвитку, у нас є і не дуже габаритні хокеїсти. Що стосується результату, то ми не хочемо бути внизу таблиці. Зараз ми знаходимося в середині таблиці. Мені здається, що у нас є реальні шанси піднятися вище. Це і спробуємо зробити. Ми працюємо не тільки над результатом, але і над грою, причому з усіма хлопцями. Якщо деякі команди грають в дві п'ятірки, то ми задіємо всі чотири, незалежно від результату.

- Всі вже звикли до того, що "Донбас-98" бере участь у різних товариських турнірах. Чи варто очікувати того, що наша команда в цьому сезоні зіграє в подібному змаганні?
- Ми ще точно не впевнені, але розглядаємо можливість взяти участь в одному з турнірів у квітні 2013 року. Але, швидше за все, змінимо локацію. Навряд чи вже це буде Швеція. Хлопцям потрібно дати можливість відчути інші стилі хокею. Але остаточне рішення поки що не прийнято.

Прес-служба ХК "Донбас"